3 Mart 2014 Pazartesi

Çocuklar çiçek tohumu ekti :))Herkese merhabalar...
Bu gün yani az önce Muhammed Ahmet Yasin ve arkadaşları Sedat'la beraber binamızın önündeki küçücük bahçeye daha doğrusu toprak alana çiçek tohumu ektik.
Onlar bu işten çok hoşlandılar büyük bir keyifle toprağa gömdüler tohumlarını,daha gömer gömmez ne zaman büyüyecekler yarında gelip suluyacakmıyız diye sormaya başladılarBence herkes çocuklarla beraber kesinlikle böyle faaliyetlerde bulunmalı.
Bu sayede onlara doğadaki her canlıya karşı duyarlı olmayı sevgi ve merhamet duygusunu daha güzel aşılayabiliriz diye düşünüyorum.
Ekilen şey ne olursa olsun  ekmek sulamak sabırla ve sevgiyle büyümesini beklemek bir bitkide olsa onun bir canlı olduğunu onlara anlatmanın en güzel yolu,bu şekilde görerek dokunarak en önemlsi sevgi ve emek vererek,hissetmelerini sağlayabiliriz.


Allah izin verirse yeşerdikleri zaman da sizlerle paylaşırım bende onlar kadar heyecanla bekliyorum.9 yorum:

 1. çocuklar şahane,sen onlardan şahane:)
  topraktan korkan bir nesil tanıyorum da bedbaht oluyorum,ellerini süremezler vs,vs
  teşekkürler ve başarılar

  YanıtlayınSil
 2. maşallah hepsi birbirinden tatlı çocuklar... Çocuklara yaşatarak öğretmesi gerçekten güzel bir fikir,bu konuda size katılıyorum. Heyecanla bende bekliyorum yeşermelerini :)

  YanıtlayınSil
 3. Canim kesinlikle katiliyorum çocuklar buyuk keyif aliyor benim cocuklardan biliyorum bag evine gidince dedelerinden goruyolar çapa yapmaya kalkisiyolar bencede cocuklarimizin boyle seylerde ilgilenmeleri cok guzel cok mutlu oluyolar opuyorum ♥♥

  YanıtlayınSil
 4. Havva Peynirci
  Bende üzülüyorum günümüzde çoğu çocuğun ayakları toprağa değmeden büyüyorlar bunun ne büyük kayıp olduğunu onları yetiştirenler bilse keşke

  YanıtlayınSil
 5. Derdin Derdimdir
  Teşekkür ederim İnşAllah kısmet olurda paylaşırım

  YanıtlayınSil
 6. Nurcan Kaya
  Canım senin çocuklar çok şanslı ne güzelki böyle bir imkana sahipler kısmetliler

  YanıtlayınSil
 7. çocuklarla yapılan faaliyetleri bende çok seviyorum.emeğinize sağlık.çok güzel örnek oluyorsunuz.tebrik ederim. :)

  YanıtlayınSil
 8. Ben bile bu yaşta ektiğim çiçekler açınca sevinçten havalara uçuyorum çocukların sevincini siz tahmin edin. Çocuklarla bu tarz faaliyetlerde bulunmak onların ufkunuda genişleteceğini düşünüyorum. Çiçeklerin açmasını beklerken sabrı ve umudu öğrenecekler ne güzel.Sizide tebrik ederim :))

  YanıtlayınSil
 9. NURCAN GÜRSOY
  Aynen öyle sanırım büyük küçük herkes aynı şekilde mutlu oluyor yani hepimizin ihtiyacı var toprakla uğraşmaya
  Teşekkür ederim

  YanıtlayınSil